sobota, 02 listopad 2024
Taida Tarabuła

epifanie1---080Taida Tarabuła zaczęła fotografować jako osoba dorosła. Z wykształcenia jest leśnikiem ze skłonnością do ekologii, zaś z powołania – nauczycielem i fotografem. Najczęściej fotografuje przyrodę, ale także człowieka. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), przez wiele lat należała do Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). Jest m.in. laureatką konkursu fotograficznego National Geographic. Naucza fotografii na jednej z warszawskich uczelni i w swojej …

Taida Tarabuła

epifanie1---200Taida Tarabuła zaczęła fotografować jako osoba dorosła. Z wykształcenia jest leśnikiem ze skłonnością do ekologii, zaś z powołania – nauczycielem i fotografem. Najczęściej fotografuje przyrodę, ale także człowieka. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), przez wiele lat należała do Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). Jest m.in. laureatką konkursu fotograficznego National Geographic. Naucza fotografii na jednej z warszawskich uczelni i w swojej prywatnej szkole, współpracuje z agencjami fotograficznymi i z prasą, publikuje zdjęcia w książkach, jest m.in. autorką albumu o przyrodzie Parku Natolińskiego. Przyrodę traktuje jako pretekst do swojej twórczości. W rzeczywistości próbuje od lat malować światłem i barwą stany duszy. Zamykać je w kwiatach, drzewach, we wzorach na śniegu, a czasem chować za mglistą zasłoną niedopowiedzeń. Lubi minimalizm, proste, lekkie, często monochromatyczne kompozycje, które trafiają wprost do serc i umysłów, niczym japońskie haiku.

Prezentowana wystawa obejmuje blisko 30, w większości nowych prac. Znajdą się tam zarówno zmiękczone pejzaże, drzewa, kwiaty, jak i abstrakcyjne geometryczne formy stworzone przez przyrodę i człowieka. Tytuł wystawy odwołuje się do greckiego słowa oznaczającego olśnienie. Fotograficzne Epifanie Tarabuły to małe objawienia, błyski świata muśniętego migawką aparatu.


Wernisaż połączony z multimedialnym pokazem zdjęć odbędzie się 8.04. o godz. 18.00
w Galeria Abakus Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie, ul. Jezuicka 4 (tuż obok Rynku Starego Miasta),
wystawa czynna od 8 kwietnia do 3 maja