piątek, 01 listopad 2024

okladka-albumu-wwa_080Patronat FOTO

Premiera albumu „WWA” 4 listopada  - wernisaż wystawy zdjęć w Skwerze.

Już 4 listopada o godzinie 19 w Skwerze przy Krakowskim Przedmieściu 60A obdędzie się premiera …

Zobacz wieksze!Patronat FOTO

Premiera albumu „WWA” 4 listopada  - wernisaż wystawy zdjęć w Skwerze.  

Już 4 listopada o godzinie 19 w Skwerze przy Krakowskim Przedmieściu 60A obdędzie się premiera albumu „WWA”. Będzie ona połączona z wernisażem wystawy zdjęć z albumu. Wystawa potrwa do 16 listopada. Wstęp wolny.
„Książka ta nie jest przeznaczona dla bogatych turystów odwiedzających Warszawę. Ci spodziewają się na ogół kolorowych albumów ze zdjęciami niczym z pocztówki. Błękitne niebo, białe chmurki, nasycone kolory – wszyscy wiemy o co chodzi.  Album „WWA” wydaje się być przeznaczony dla innego odbiorcy, dla ludzi, którzy są żądni zupełnie innych doznań i innych wrażeń.” – pisze we wstępie do albumu „WWA” Chris Niedenthal.

„WWA” to projekt Fundacji Amondo Films, który za pomocą obrazu i słowa opowiada o Warszawie. Celem „WWA” jest o oddanie jego nastroju, tempa i rzeczywistości, która potrafi urzekać i inspirować bardziej niż pocztówkowe pejzaże.

Album „WWA” to 126 czarno-białych zdjęć Pawła Tarasiewicza, pokazujących Warszawę – jej architekturę, detale, codzienność, ludzi, których tu można spotkać. O „swojej” Warszawie opowiada w wywiadach Urszuli Bienieckiej i Stanisława Heby szesnaścioro niezwykłych rozmówców – wśród nich malarz Edward Dwurnik, historyk architektury Jarosław Trybuś, raper Pono czy kronikarka Pałacu Kultury Hanna Szczubełek.

Na 248 stronach albumu powstała w ten sposób, choć czarno-biała, to jednak barwna opowieść o naszym mieście, o jego pięknie i brzydocie, zaletach i dziwactwach, historii i współczesności. Ważnym elementem „WWA”, poza zawartością, jest oprawa graficzna. Fundacja Amondo Films postawiła na projekt Michała Tatarczuka.